W wolnym czasie, zobacz sam cały filmik. Coś ciekawego specjalnie dla was. Trwa: 9m 21s.


Tytuł

Prawo i niesprawiedliwość #filary dobrego prawa. O prawie dla was, zobaczcie co inni piszą i mówią.

Statystyka

Liczba odsłon 21985 i wasza ocena w punktach 983.

Długość

Czas trwania w sekundach/minutach: 9m 21s


Komentarze

- Poznaj komentarze innych, transport chłodniczy Lublin, czytajcie komentarze już dziś.
- Udowodnij, że człowiek posiada jakiekolwiek naturalne prawa. Cały ten wykład opiera się na założeniu, że tak jest. Ale jeśli założenie jest fałszywe to wszystko co z niego wynika też.
- Komentarz za dobry film
- Rewelacja
- jeśli prawo powstało na podstawie wartości moralnych, to jak od cholery może rządić partia która nie ma kręgosłupa moralnego, wypiera się wiary lub jest ateistyczna ?
- Ciekawe kiedy nastąpi u Nas ta wolność i sprawiedliwość :/
- Być może to tylko moje wrażenie, ale lektor zbyt wolno czyta. Wszystkie filmy słucham na prędkości 1.5-2.
- PRZEKLETY SOCJALIZM!
- Trafny tytuł :)
- Np prawo do życia jak sie ma do zycia poczętego ? Kto ma "prawo" odbierać życie poczętemu życiu wychodząc od koncepcji prawa naturalnego właśnie ? Kto ma prawo czy może mieć prawo decydować od kiedy życie(zarodek) jest życiem ? Bardzo przepraszam was bardzo ale wasze poglady są utopijne gdyz nie biorą pod uwage wszystkich czynników.
- Z prawem naturalnym łączy się również obowiązek. Nikt nie powstaje samoistnie, ale przy udziale matki i ojca. Zatem każdy człowiek zawdzięcza rodzicom swoje życie. Życie powstaje w najmniejszej wspólnocie i nie powstałoby gdyby tej wspólnoty nie było. Nikt nie rodzi się dla siebie, ale każdy jest powołany do życia we wspólnocie ludzkiej. Zatem ma obowiązek dbania nie tylko o siebie, ale również o innych.
- PiS rozwalił firmy śmieciarskie ludzie idą na bruk. W Polsce nawet śmieciarzem nie możesz być jeśli nie jesteś partyjny. Kumoterstwo i hańba!
link:
https://www.youtube.com/watch?v=jDxy0scz8aI
- Libertarianizm pełną gębą ^_^ piękne
- Skierowano mnie do niniejszego filmu, znow wszystko jest ladnie wytlumaczone, zreszta zalozenia sa jak najbardziej sluszne. Niestety znow jest kilka rzeczy, ktore troche sa trudne do rozstrzygniecia. Na przyklad kwestia poruszana czesto na debatach dotyczaca mieszkan - zwykly obywatel nie moze sobie pozwolic na mieszkanie, wiec w teorii nie mialby sie gdzie podziac. To juz nie sa czasy, ze pojdziemy na ziemie niczyja i zbudujemy tam dom z drewna wycietego z pobliskiego lasu. Ten problem jest wyjatkowo trudny do rozwiazania i nie mozna go zignorowac zyjac w nowoczesnym swiecie - czy posiadanie mieszkania to nadal prawo do utrzymania zycia, czy jednak nie. A co do problemu legalnej grabiezy - tutaj najwazniejsze jest nie pytanie, czy tak nie powinno byc, bo nie powinno, tylko jak temu skutecznie zaradzic. I tu dochodze do mojej konkluzji - samo istnienie dobrego prawa nie wystarczy - konieczne jest egzekwowanie dobrego prawa. Pozdrawiam !
- Hejka! Może post będzie nie na temat filmu, lecz trafiłem na reklamę, która wykorzystuje animacje z filmów prosta ekonomia. Tak tylko informuje, bo przecież możecie mieć współpracę i ktoś z was (ta reklama, lub Wy "Prosta Ekonomia") może udostępniać swe animacje :). Pozdrawiam. https://drive.google.com/file/d/0B8HujyyMirRAa3duSjJ6cEEyXzQ/view?usp=sharing
- Rzeczywiście
wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.

Zawiadomienie
Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego
Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego – czyn z art. 231 § 1
k.k.

http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

Art. 231. § 1.

 Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając
swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu
publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.https://www.facebook.com/Poszkodowani-przez-wymiar-niesprawiedliwości-624680607593846/?ref=aymt_homepage_panel
- Ogólnie masz rację, jest tylko jeden problem to by tak działało gdyby wszyscy byli uczciwi, większość prawa jest tworzona przez nieuczciwość firm na której cierpią konsumenci i by zapobiec temu wprowadza się prawo. I to jest największy ból wolnego rynku, że jest on słuszny i najlepszy pod warunkiem, że wszyscy są uczciwi. No i regulacje środowiskowe muszą być bo to naruszanie praw innych (normy emisji).
- Ach też zjadłbym sobie ośmiorniczki za dwie średnie krajowe. No bo to w końcu pracuje za 6 tyś.......
- Zmęczyło mnie ciągłe propagowanie komunizmu w komentarzach. Możemy merytorycznie dyskutować, nie zgadzać się itd. Jednak promocji najbardziej zbrodniczego systemu który pochłonął miliony żyć nie będę tolerował, tym bardziej, że opiera się ona na wykrzykiwaniu haseł "przecz z kapitalizmem", "wyzysk proletariatu" i innym, równie "merytorycznym".
- +Prosta Ekonomia  Cześć. Czy planujecie zrobić filmiki o proweadzeniu biznesu, a raczej jego podstawach? 
O biznes planie>o formalnym założeniu działalności> o ich typach > o podatkach, VAT
i ile trzeba dodać do usługi lub produktu, żeby zarobić X złotych.
O tym ostatnim szukam informacji i nic nie mogę znaleźć. Np. usługa zrobienia produktu dla mnie kosztuje 200zł i chcę to sprzedać, żeby zarobić 100 zł, za które później kupię:
a) bilet do kina
lub
b) myszkę do kompa do firmy.
Oprócz tego może przykłady  takich działalności - animacje z prowadzeniem sklepu warzywniak/komputerowy, czy jakieś usługi. Jakie zarobki, marże ile zostaje.
Myślę, ze takie rozrysowanie bardzo mogłoby pomóc młodzieży i dorosłym w podjęciu decyzji, co ze sobą zrobić.
Czekam na jakąś odpowiedź, czy zaciekawiły Was takie pomysły :)
- Bardzo dobry film. +1