W wolnym czasie, zobacz sam cały filmik. Coś ciekawego specjalnie dla was. Trwa: 7m 53s.


Tytuł

Jak dziala prawo w Ameryce. rolnicy, zobaczcie co inni piszą i mówią.

Statystyka

Liczba odsłon 218990 i wasza ocena w punktach 4270.

Długość

Czas trwania w sekundach/minutach: 7m 53s


Komentarze

- Poznaj komentarze innych, ich zdanie i co sądzą, czytajcie komentarze już dziś.
- A co Pan powie na temat Grupy Bildenberga lub 'Obozów Śmierci' F.E.M.A ? Panie Mariuszu;) 
- Konrad Morawski " prawo, które nie służy narodowi to bezprawie ". Kolonko i Morawiecki mówią jak jest :-)
- Jak takie porzadne sa sady w ameryce to dlaczego te sady niszcza ludzi,wsadzaja ich do wiezien i zabieraja im majatki w imie nieistniejacego przepisu co do placenia podatku od osob fizycznuch?
- Jaki jest sàd, takie jest prawo. Jakie jest prawo, taki jest kraj.
Świéta racja Panie Mariuszu!!!
- jak Georg W.Bush okłamał wszystkich, że w Iraku jest broń masowego rażenia i z tego powodu wywołał wojnę, to czy zapłacil 5 mln.USD?
- Świetny materiał!
Obyśmy w Polsce doczekali sądów z prawdziwego zdarzenia w miejsce tych sądowych mafii,które teraz bezczelnie i bezkarnie rządzą!
Dzięki Max za dobre przykłady!:)
- w stanach przeciez jest stolica szykanowania mowienia nieprawdy wyzywania i krzyczenia nieprawdy, o czym pan mowi panie Kolonko
- W Polsce nikt się nie przejmuje osobami które zostały pomówione,pokrzywdzone którym życie się wywróciło przez kłamstwa.
Po tych komentarzach widać jaka jest polska mentalność"nie odpowiadać za nic"temu urzędnicy za nic nie odpowiadają,pseudo dziennikarze piszą co chcą zamiast rzetelnie zweryfikować informację,cóż dziki kraj to i ludzie dzicy.
Nie ważne ,że pomówiony człowiek czasem traci prawię wszystko,rodzinę,pozycję...a kłamca nadal bryluje!
- w Polskich realiach z komunistami jako sędziami i tym samym środowiskiem wprowadzić odszkodowania to sądy by zbankrutowaly kogo tzreba a kogo trzeba uniewinniły:) po dekomunizacji sądów oraz wyprostowania prawa to ok:)
- Panie Kolonko, Donald Trump nigdy by tej sprawy  w sądzie nie wygrał, dlatego ją wycofał.  Bill Maher jest komikiem i Jay Leno, w którego programie padły te słowa, też jest komikiem. 
 Z tym miejscem urodzenia Obamy to był cały cyrk. Ktoś  (na pewno jakiś republikanin/konserwatysta) wymyślił tę bajkę o jego urodzeniu w Kenii  i plotka poszła dalej. Czy pan, panie Kolonko,  uważa, że gdyby to była prawda, republikanie  by dopuścili do tego, aby Murzyn urodzony w Kenii  został prezydentem? W dodatku wybranym 2 (DWA) razy? Przestań pan powtarzać plotki.
Kim jest Trump? Jakim prawem on żąda, aby Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki przedstawiał  mu... cokolwiek?
Mówi pan, że oferta nie do odrzucenia? Może i nie, jak się jest sprzedajnym politykiem w Polsce. Za parę dolarów matkę i ojca by sprzedali.

Ja osobiście Trumpa lubię, ale powiedzmy tutaj prawdę. Przynajmniej połowa obywateli USA się z niego śmieje. Co 4 lata grozi wszystkim, że będzie startował na prezydenta. I co? I nic. Nikt go poważnie nie traktuje. On to robi dla reklamy. Bardzo lubi jak się o nim mówi.  Dobrze, czy źle, to nie jest już takie ważne. On ma grubą skórę i wszystko zniesie. Ciekawe, czy znowu planuje zostać prezydentem w 2016. Jeszcze się na ten temat nie wypowiedział.
- Jest w tym niemało racji co pan mówi o prawie i konsekwencjach bezmyślnego japania i obrażania innych. Jednak dla osób prywatnych, które nie mają zarobków jak Donald Tramp (a nawet tylko jak ten nasz krajowy Donald), takie kary to jak kara śmierci. Przecież tacy ludzie nie wypłacą się do końca życia. Poza tym to koliduje dla mnie dość jasno z pojęciem resocjalizacji. Kara owszem, bolesna także, jednak nie powinna komuś niszczyć życia. Osoba obrażona dostanie 5 milionów zadośćuczynienia od sprawcy (przypomninam, że to tylko słowa, a nie .45-tka wycelowana w głowę!) muszą do końca swoich dni płacić i żyć - właśnie z czego mają żyć? Przecież wszystko im się zabierze - jak kloszard w kanalizacji? Nie, takich kar być nie może w stosunku do osób prywatnych. Niech zapłacą np. 30% swoich rocznych dochodów przez 5 lat, ale nie mordujmy ludzi za słowa. Przypominam, że ludzie decydują się na samobójstwo - nawet zabierając rodzinę ze sobą - gdy wszystko tracą. Czy w takiej sytuacji ofiara na spółkę z sądem nie stała by się mordercą? Za słowa? Tym razem pan przeholował. Co innego, że polskie prawo nie działa - po prostu nie istnieje. Przypominam o sprawie prokuratora, który poszedł ukraść batoniki czekoladowe w sklepie i nic mu się nie stało, o sprawie wariata, który z pistoletem i nożem poszedł do sklepu, teroryzował ekspedientke i groził poderżnięciem gardła jeśli nie wyda utargu. Nic mu się nie stało - nawet dozoru nie dostał, a policja go poszukiwała przez kilkanaście godzin, podczas gdy wszyscy w sklepie go znali i jego adres policji natychmiast podali (sic!). Poza tym był jeszcze rencista, którego napadł zbir i zaczął katować na ulicy bo ten miał za mało w portfelu. Za karę. Rencista miał scyzoryk i był tak makabrycznie pokiereszowany, że zaczął się w panice tym scyzorykiem bronić. Obawiał się o swoje życie. Bandyta ranny w nogę wylądował w szpitalu, natomiast ręcista dostał dozór (!!!) i prokurator rozpoczął dochodzenie. Może by pan tak o tym komentarz nakręcił? Przecież w tym durnym kraju już nic nie funkcjonuje jak powinno.
- zna ktoś jakąś fajną stronę internetową skąd mógłbym się uczyć prawa w usa
- prawo musi byc zgodne z duchem prawa, a nie z jego litera..... nazisci tez mieli prawo
- jeżeli prawo i sad w USA staje po stronie poszkodowanego, to źle czy może dobrze?
sad w polsce nie moze zbankrutowac pozwanego! a to dobre! lepszego kawału nie słyszałem od 15 lat!
- Zgadzam sie 
-  Polish Al
Akurat tutaj sie z Panem nie zgadzam Panie Mariuszu...jaka naprawde krzywde odniosl Donald Trump? Rujnuje sie zycie czlowieka i czesto jego rodziny za pare slow? Kultura blaim and claim to choroba spoleczenstw zachodnich... Wyrok powinien byc adekwatny przede wszystkim do popelnionego przestepstwa/wykroczenia... porownanie czlowieka ktory wybija szyby do czlowieka ktory palnal glupote w wypowiedzi nie jest raczej trafne...

Al masz rację. 5 mln to kasa, która jest sensownych odszkodowaniem za powiedzmy powazną utratę zdrowia (np. wypadek w pracy skazuje cie na wózek) albo za zniszcznie twej firmy (np nieuczciwą konkurencją), - zauważmy realna szkoda, a nie za urażenie się na wizji. To chore. To tak samo chore ,jak obłęd islamistów karzących śmiercią za satyryczne rysunki, perspektywa z jaką podchodzi do tego "urażony" i nadmierność ich odwetu są tu podobne. To tak samo chore, jak polski przepis o "obrazie uczuć religijnych", który powinien być dawno zniesiony, bo zamiast chronić poszkodowanych (a obawiam się, iż nie ma żadnej 'legalnej wykładni' pojęcia uczuć religijnych, bo raczej nie jest możliwe jej dokonać - uczuciami zajmuje się psycholog a nie prawo), jest źródłem nadużyć, czyli niczym innym, jak źródłem wyłudzania kasy przez zwarte grupy fanatyków. To mi zdaje jest polska wersja zachodniego "blaim and claim" kolego Al. :) Przykład z szympansem w ogóle nie byłby podejmowany, bo po prostu polski sąd by to wyśmiał. :) I słusznie. Nie można płacić kasy za coś tak debilnego, obraza by była, gdyby rzecz mogła faktycznie zaistnieć (nawet są chyba jakieś przepisy mówiące, że rzecz musi być możliwa do zaistnienia czy do dokonania, ale przyznam, że nie pamietam w tej chwili czy poza klauzulami spadkowymi - (mającymi postać - ty zrobisz coś, ja w zamian zapisze ci coś) dotyczą one także przypadków o jakich tu mówimy, imo być może dałoby się to sprawdzić i wyinterpretować z polskich przepisów taką normę), ale jeśli ktoś twierdzi że inny kolo jest biologicznym synem szympansa a kolo chce za tą "obrazę" kasę no, to nie moze być żadnej podstawy do procesu, bowiem nie mogło to mieć miejsca. Obraza by zaistniała, gdyby on faktycznie mógł być biologicznym synem a skoro oczwiście nie był, to w tym przypadku to jest zwykłe wyłudzanie kasy. co innego, gdyby obraza polegała na stwierdzeniu że "ty głupi szympansie" albo ty zachowujesz się jak małpa, albo mówisz czy coś tam innego, jak małpa. To by było obrażenie na skutek że tak powiem poniżenia przez odczłowieczenie. Ale niestety nie da się takiej obrazy do sądu przywlec jeśli ktoś twierdzi, że jestes "biologicznym synem szympansa". Przykład nietrafiony w polski grunt panie Kolonko. Ale muszę dodać, że wiele pana programów jest niezwykle interesujące. Bo u nas w Polsce to w ogóle jest duży "filtr" na pisanie o wewnętrznych kłopotach USA. Wygląda jakby w różnych krajach działy się złe rzeczy ale w stanach nic się politycznego nie dzieje. :D co jest oczywiście bzdurą i nikt w to nie uwierzy. I dlatego pana programy są jednym z niewielu źródeł takiej wiedzy.
- Ach, jakby to było cudownie, gdyby wolność słowa została wreszcie ukrócona, dzięki temu, że każdy by się bał coś powiedzieć albo napisać, bo by musiał zapłacić 5 milionów, których nie ma prawda? W ten sposób niezależni dziennikarze kompletnie by już nie istnieli i nie przeszkadzali siać ściemy dziennikarzom koncernowym, ponieważ tych niezależnych nie stać by było na prawników i na odszkodowania. Cudo :)
- Panie Kolonko w Polsce nie ma odpowiedzialności zbiorowej - jesli wskutek wypłacenia poszkodowanemu 5 milionów dolców zamkną gazetę i 100 luda straci pracę to będzie to odpowiedzialnośc zbiorowa. Ucierpi wiec nie tylko sprawca, który fałszywie oskarżył na wizji. I on ma ucierpieć-to jasne i słuszne, ale nie kolejne 100 kolegów z firmy. Natomiast przykład z wybiciem wielu szyb jest trochę inny - bo tu płaci tylko wybijający te szyby.I niech sobie płaci dopóki na skutek zapłaty jego rodzina nie będzie musiała nocować w kartonie. W przeciwienstwie do USA w prawie europejskim odpowiedzialności zbiorowej pozbyto się w VIII czy X wieku. Być może na taki rozwój prawa potrzebujecie jeszcze z 1000 lat :D 
- Drogi Panie kolonko. pozwole sie nie zgodzic z pana opinia dotyczaca odszkodowan. po pierwsze musimy odroznic dwa inne systemy , amerykanski- oparty na prawie common law i polski -ktory jest systemem kontynentalnym. zasady funkcjonowania prawa amerykanskiego i prawa kontynentalnego (nie tylko polskie ale ogolnie calej europy, oprocz UK) są diametralnie inne, wiec nie ma się co dziwić, że sąd odrzucił wyrok sadu USA  Druga sprawa mowi pan ze kowalski moze pojsc do sklepu i powybijac szyby i nie spotka go zadna kara. Panie kolonko wlasnie spotka, poniewaz bd odpowiadal na podstawie kodeksu karnego, a nie cywilnego . Przedsiebiorca tez w zaden sposob nie bedzie pokrzywdzony, bo przeciez za nim stoi zaklad ubezpieczeń . A jeżeli chodzi o odszkodowanie, to polecam przeczytać art. 440KC .Lubie Pana kanał, ale akurat tutaj podaje Pan teze z kosmosu :)
- O zgrozo DOKŁADNIE TAK właśnie zasądzają polskie sądy! Gn*j pijany może pokiereszować kilkadziesiąt samochodów, postawiony przed sądem zostaje ukarany grzywną na poziomie 500zł (w uzasadnieniu 'z powodu wyroku, nie może ucierpieć niewinna rodzina pozwanego')... No kur...